Kafa’ma göre…

Kafa Dergisi’ni okuyor musunuz? Bi dünya kafa… Kimler kimler, neler neler yazmıyorlar ki. Derginin sonunda ‘Kafama Göre’ bölümü var, boş, sen yazıyorsun kafana göre,  #kafamagöre yazıp paylaşıyorsun sosyal medyada. Ben de bu sabah yazdım işte öyle… hepsi sığmadı, devamını buraya aldım :))

****

Bence benim kafam büyük. Mesela kafamı sıkıyor şapkalar…

Ellerimse küçük, istesem de tutamıyorum her şeyi.

Bence benim kafam karışık. Durmadan dönüp duruyor sorular.

Bence benim kafamın içi dağınık, sırasız, zamansız zıplıyor konular.

Emin olduğum tek şey emin olamadığım. Karşımdakilerden, gerçekten istediklerimden, yaşamımın ne kadar ettiğinden, neyin benden neyin onlardan olduğundan.
Emin değilim aslında ben gibi yaşadığımdan…
Ne boktan …

Arkadaşlarıma göre ‘Ayşe Kafası’ diye bi’şey var. Sürekli aynı cümleleri tekrar eden, komik, dalga geçen, hüznü de kahkahası da büyük, durumdan duruma, konudan konuya daldan dala konan, konduğu yerde duramayan, durmaması gereken yerde duran, tez canlı, heyecanlı, ummadığın anda bunalımın dibini boylayan, arızalı ve hadsiz romantik, usulsüz hayalci.

Hiç de havalı değilim bence.

Bence,herkesin kafası güzel, içseler de içmeseler de. Budur konuşmaktan çekindiğimiz ve fakat incelenmesi gereken mesele.
Kafam onlara güzel ama beni üzer son tahlilde.
Yuvarlanıp gidiyoruz işte ona, buna göre.

O değil de yaşlanıyoruz be göz göre göre.

IMG_8603

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>