Kadın kendisi için doğurur!

Peşin peşin fikrimi söyleyeyim; kadın erkek için değil kendisi için çocuk doğurur.

Bu yüzden bekar anneler çoğalmıştır.

Bir kadının maddi gücü yerinde olsun ve o kadın çocuk doğurmayı kafaya koymuş olsun, kimse onu tutamaz.

Gördüğünüz gibi tutamıyor da… örnekleri çoğalıyor. Bkz: Meryem Uzerli.

hurremden-hamilelik-pozlari-meryem-uzerli-hamile-_767827_340_226

Yaptığım gözlemlere dayanarak şunu söyleyebilirim; ilişkisi kötü giderken ya da ayrılmışken hamile kaldığını öğrenen kadınlar dörde ayrılır.

•Anne olmak istemediği için çocuğu aldıran kadınlar.

•Maalesef hamileliğini ilişkiyi kurtarmak için koz olarak kullanan kadınlar.

•Anne olmak için yanıp tutuşan ancak toplum baskısından, kafasındaki kalıplardan, bekar annelikten, maddi sorumlulukların altından kalkamayacağından korkup doğurmaktan vazgeçen kadınlar.

•Ve hali hazırda çalışan, parası olan, ¨çocuğuma ben yeterim, ben bakarım, bir erkeğe ihtiyacım yok¨ diyip dimdik duran kadınlar.

Bunun yanında terk eden adamı geri getirmek için yalandan ¨Hamileyim¨ kartını oynayan kadınlar da yok değil. Kendilerine entrikayı acilen bırakıp en yakın psikologa koşmalarını öneriyorum.

Ve kutuyu erkeklere seslenerek kapatıyorum; kadınlar sizin için değil, tamamen onlar anne olmaya niyet ettikleri için doğururlar. Tamam mı? Hadi öptüm.

 

2 thoughts on “Kadın kendisi için doğurur!

  1. Sadece bu kısmını değil, Meryem Uzerli’nin tüm yaşadıklarını okudum. En çok etkilendiğim kısmı, bir erkek için zayıflaması, gözlerinin altının morarması, kısacası kendinden geçercesine teslim olması… 1 gün mutluluk için 5 gün mutsuz olmayı kabullenmesi. Farkında olmaması vahim durumunun… Kadınlar kaybetmekten korkmasınlar, ne zamanki korkmuyorlar, o zaman asıl kıymetli olurlar! Kendilerini üzen kişiyi seviyorlar, sevmesinler artık, sevmeseler keşke…

  2. Yazılanlara katılıyorum. Zaten Meryem Can’ı mutlu etmek için şekilden şekle girmiş, her dediğini yapmış bir de o istemiyor diye bebeğini mi aldıracaktı? Bu kadarı da fazla olurdu. Kendi başına da bebeğini büyütebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>