Bu kadınlar evlenmek istemiyor!

Zannediliyor ki her kadının tek hayali evlilik.
Zannediliyor ki kadınların yegane gündem maddesi sevgili-koca yapmak. Sevgili-koca yapılan bi’şey midir? Evet, sanırım günümüzde öyledir. Planla, programla, azimle yapılan bi’şey.
Zannediliyor ki kadınlar bekarken mutsuz, sersem, arayışta, bekleyişte.
Daaaat! Yanlış! Günümüz kadınları hiç de sandığınız gibi değil. Özellikle bir kere evlenmiş boşanmış ya da 35’i aşmışsa. Son günlerde kadın arkadaşlarım arası yükselen durum şu; yalnızım ve çok mutluyum.
Radyocu arkadaşımdan ‘sosyetik güzel’ sınıfına katılmış kırklık fıstık arkadaşıma, PR dünyasında koşturanından çevirmenlik yapanına, sosyal medyacısına kadar.
Cümleler aynı; ¨Hiç erkek kaprisi çekecek durumda değilim şekerim¨.
¨İstediğimi yapıyorum, kimseye hesap vermek zorunda değilim. Ne büyük mutlulukmuş bu¨.
¨Stresim azaldı, evde huzuruma kavuştum, bir daha asla evlenmem, evliliği geç uzun ve ciddi ilişki yaşamam. Adamın gömleğiyle, yemeğiydi, annesiydi, çapkınlığıydı… bırak ya¨.
Peki sebep ne? Bu kadınlar durduk yere niye isyan ettiler?
Çünkü kırıldılar, çokça yoruldular, en ‘modern’ görünen adamlar bile sıktı onları, kıyafetlerinden, saçlarına, görüşecekleri arkadaşlarına kadar karıştılar.
Sabretmenin, susmanın, görmezden gelmenin, el aleme servis edilen gösterinin uzun vadede mutluluk getirmediğini öğrendi bu kadınlar.
Bir de yalnız kala kala, işlerin rayına girmesini bekleye bekleye kendilerine kendilerinden doğru öyle tatlı bir hayat kurdular ve ona öylesine alıştılar ki bırakmak istemiyorlar.

images

ONLAR ARTIK ‘THE ADAM’ DEĞİL

İşleri, evcil hayvanları, kankaları, fırsat bulabildiklerinde çıktıkları seyhatleri, dostlarla ev muhabbetleri, kızlarla akşam yemekleri, tek başına sinemalar, keşifler, oraya buraya kaçmalar, küçük flörtler, kitaplar, diziler, zorla pişirmedikleri yemekler, birini idare etmeme lüksü vesaire.
Bir sabah anladılar ki aslında tam da şimdi mutlular ve bir erkeğe ihtiyaç duymuyorlar. İhtiyaç duymadıkları gibi bir erkeğin gelip de tüm bu düzenin ortasına bomba gibi düşmesini göze alamıyorlar.
Başka konuları var bu kadınların, tek yön çıkmak istedikleri içsel yolculukları, sokaklarında kıkırdayarak dolaşmak istedikleri şehirler. Başka aşkları var bu kadınların. Başka bakışları, mutlulukları.
Peki hiç mi ilişki yaşamayacaklar? Yooo, yaşayacaklar da o adamlarla değil, eskinin ‘the adamları’ ile hiç değil. Çünkü o çapkın, bencil, kaba adamlar artık ‘the adam’ değil.
Kadına saygı gösteren, onun yaşamına güzellikler katmak için çabalayan, onu şekillendirmeye çalışmayan, gülümsemekten korkmayan adam gibi adamlarla ve mümkünse evlenmeden, ortamı germeden, aşkı gerekliliklerle takas etmeden yaşayacaklar.
Böyle yani.
Ben bu kafayı pek sevdim. Gruba çoktan check-in yaptım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>