İzimdin, düşümdün

Yeni kitabım Kalpten Düşme’nin ‘İzimdin, düşümdün’ yazısından bir bölüm. Blog şerefine paylaşayım dedim.

 

KDsayfa70

… Düşürdüm seni düşürdüm.

Annemin kıymetli vazosu gibi değil de, yolda yürür- ken düşürdüğüm cebimdeki bozuk para gibi. Ekmek gibi değil de, üzerine satırlar karaladığım peçete gibi düşürdüm.

Anla işte, öyle düşündüm.

Akşam yemeğinde çorbaya limon sıkıp sıkmamayı bile senden fazla düşündüm.

Seni çorbanın içine düşürdüm. Elimden kaydın, yere düşürdüm. Karşıdan karşıya geçerken düşürdüm.

Sandalyenin üstünden tütüp bütün eve yayılan bu kokuya dönüştün. Evime yayılan bu kokuya.

Sonra camı açtım, kokuyu da düşürdüm.

Sen dönene kadar ne varsa düşürdüm. Düşünmedim. Sadece düşürdüm.

İzimdin, düşümdün.

14 thoughts on “İzimdin, düşümdün

 1. raziye akkuş on

  canım kızım hayırlı olsun bloğun.seni her zamanki gibi takip edicem.öpüyorum.

 2. sinem on

  kitabını çıktıgı ilk gün aldım gerçekten şahane yazıların da bazen kendimi de buldum çok bizden tesekkürler kitap için blog için sarkılar için falan işte :)

 3. cansu on

  blog oluşturmana sevindim gerçeketen. sanırım samimiyetin rahatlığın yazılarını takip etmemi sağlayan.böylesi çok daha iyi oldu.:)

 4. sertaç on

  Çok beğendim…Sayfanın Link’ini edebiyat okuyan arkadaşlarıma okumaları için önerdim…Başarılarınızın devamlılığını diler, lineer bir çizgide ilerlemenizi umuyorum…

 5. cicek on

  Hemen alıp okudum.
  Kapağından tutun da içindeki yazılara kadar her şey senin gibi muhteşem!

 6. melike on

  ne zamandır size yazmak istiyorum bu günmüş kısmet :) öncelikle kitabı yanımdan ayıramıyorum her sayfasında her cümlesinde her kelimesinde kendimi buldum :) mucize gibi :) kanımca bu duyguları hisseden tek ben değilimdir :) bu zamana kadar içime attıklarımı, saklı duygularımı, en önemlisi sustuklarımı bu kitapta buldum. iç dünyama ayna oldu. benim için en iyi olan, en güzel olan, en cici olan bu kitapta :))
  duygularımı anlatacak kelimeleri seçemiyorum :) ama belki yazmak en iyisi çünkü karşımda olsanız donup kalabilirim :) umarım duygularım düşüncelerimi doğru kelimelerle ifade edebilmişimdir. ama emin olun anlatacaklarım bu yorum kutusuna sığacak kadarcık değil :)) sizin gibi bir arkadaşım olsun çok isterdim. iyi olduğunuzu, güzel olduğunuzu, çok cici olduğunuzu bilin :) şimdilik bu kadar :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>